Naši autoři

V abecedním pořadí:


Jan Básník

Jan Básník, vlastním jménem Jan Strnad, se narodil 2. června 1974 v Plané u Mariánských Lázní, gymnázium vystudoval v Tachově. Začal psát v létě 2020 během svého sedmdesátidenního pobytu v léčebně. Inspirací mu byla četba knih Ivana Krause a Michala Viewegha. Na serveru Písmák.cz se v soutěži Próza měsíce dvakrát umístil na druhém místě, poprvé v prosinci 2020, podruhé v následujícím lednu. Od února pravidelně publikuje své nevšední povídky v Tachovském deníku na straně 10, která je společná pro všech 8 mutací Deníku, které vycházejí v západních Čechách – Oddělení 32 A aneb Copak jsem blázen?, Oddělení 32 A, kapitola č. 2 aneb Schízy zdarmaO peckách a lidech aneb Hamletovská otázka na oddělení 32 A, Bílá pávice a Bůh lásky aneb O citech k sestřičce Tereze, Bitva u Tachova 1427 aneb Jak se husité hrdinně upnuli na město. Jeho vzor je spisovatel Ivan Kraus, oblíbený žánr humorné či sarkastické povídky a básně. Jeho cílem je vydat knihu povídek a básní z prostředí psychiatrické léčebny.

Do sbírky Dvacet povídek z Čech, Moravy a Slezska přispěje povídkou Únos.


Dominik Hladký

Dominik Hladký se narodil 2. ledna 2001 v Havlíčkově Brodě. Ve Skutči absolvoval Gymnázium Suverénního řádu maltézských rytířů a nyní studuje vysokou školu. Literární tvorbě se věnuje od chvíle, kdy se naučil na základní škole psát. Během let se mu podařilo opakovaně umístit v literární soutěži Evropa ve škole, ve 27. ročníku získal ve své kategorii 1. místo. V roce 2018 obdržel v soutěži Česká lupa za povídku Jsem vaše speciální cenu poroty. O dva roky později obsadil v soutěži Rokle šeré smrti s povídkou Nepochopitelná hrůza z naprostého bezpečí první místo.  Úspěšně se zúčastnil i soutěže Rozsviťme ČR 2020. Nemá oblíbený žánr, snaží se o to, aby se v jeho dílech literární útvary různě prolínaly. Mezi jeho vzory patří Gillian Flynn, Milan Kundera či John Steinbeck.

Do sbírky Dvacet povídek z Čech, Moravy a Slezska přispěje povídkou Úsměv, prosím!.


Adéla Hötzlová

Adéla Hötzlová se narodila v srpnu 2002. Navštěvuje víceleté gymnázium, kde ji letos čeká maturitní zkouška. Ráda by ve studiu pokračovala na vysoké škole, chtěla by se zaměřit na trestní právo. Mezi její záliby patří matematika a fyzika, též jezdí na koni a věnuje se motocrossu. Své první příběhy vymýšlela už jako dítě, nebyla společenský typ a díky psaní utíkala, kamkoli se jí zachtělo. Tehdy by jí nenapadlo, že se někdy v budoucnu dostane tam, kde jsem teď. Již pět let veřejně publikuje svá díla na platformě Wattpad. Jejím nejlepším výsledkem je umístění jednoho jejího příběhu mezi prvními šesti v kategorii sci-fi. Má radost, že je schopna ostatním lidi předávat to, co se jí odehrává v hlavě.

Do sbírky Dvacet povídek z Čech, Moravy a Slezska přispěje povídkou Démoni.


Tereza Janouškovcová

Tereza Janouškovcová se narodila 26. 5. 1983 v Ústí nad Labem. Poté do svých devatenácti let žila s rodiči v Liberci. Je vdaná, má dva syny. V Brně vystudovala Fakultu sociálních studií MU, obor sociologie a žurnalistika, v Praze pak Fakultu sociálních věd, obor žurnalistika. K literatuře má kladný vztah od dětství, četla všechno a pořád. Psát začala na střední škole, hlavně milostné básně, které ale zůstaly „v šuplíku“. Na vysoké škole přispívala do regionálních novin a později začala pracovat pro Český rozhlas Radiožurnál jako redaktorka. Psaní bylo součástí i její další práce - PR pracovníka pro neziskovou organizaci, kde se věnovala tématu návratu vězňů do společnosti. K literárním pokusům se pak vrátila až po odchodu z práce na rodičovskou dovolenou. Začala psát říkanky pro děti, drobnou poezii, fejetony a povídky, které uveřejňovala nejprve na amatérském serveru pro literáty Totem, později na serveru Písmák.

Do sbírky Dvacet povídek z Čech, Moravy a Slezska přispěje povídkou Andělské trápení.


Kateřina Kolíbalová

Kateřina Kolíbalová se narodila 8. prosince 2004 v jedné z malých vesnic u Tišnova. V současnosti studuje na Jarošce – Gymnázium Brno, třída Kapitána Jaroše. Již od dětství má ráda knihy, mezi její oblíbené z dětství patří Malý princ nebo Dášenka. Vlastní příběhy začala psát na druhém stupni základní školy a věnuje se jim dodnes. Mezi její zájmy patří čtení, poslech hudby a procházky v lese. Jednou by chtěla vydat vlastní román.

Do sbírky Dvacet povídek Čech, Moravy a Slezska přispěje povídkou Rozsudek.


Marie Macíková

Marie Macíková se narodila 7. května 2002 v Praze. Je vyučená cukrářka, ale této činnosti se věnuje jen ve volném čase. Po ukončení školy se rozhodla pracovat v jisté nejmenované společnosti provozující jeden z největších řetězců rychlého občerstvení. Bydlí v rodinném domě, kde chová morčata, psy a kočky.

Psát sci-fi příběhy začala v průběhu roku 2016. Na serveru Wattpad do dnešního dne zveřejnila přes 40 příběhů, z nichž se mnohé v různých kategoriích umístily na předních místech. V příbězích vyjadřuje své aktuální pocity, případně sděluje, co ji momentálně trápí.

Má v plánu napsat vlastní knihu. Dokonce má i námět a doufá, že podobný nápad ještě před ní nikdo nedostal, takže svůj sen uskuteční.

Do sbírky Dvacet povídek z Čech, Moravy a Slezska přispěje povídkou Osudové setkání.


Daniela Ottová

Daniela Ottová se narodila 21. března 2006 ve Znojmě. Studuje na znojemském Gymnáziu Dr. Karla Polesného. Zajímá se o hudbu a o zvířata. Ráda chodí do přírody a také kreslí. Hraje na klavír, housle a zpívá ve sboru. Tvůrčímu psaní se věnuje od malička. Umístila se v několika literárních soutěžích Městské knihovny Znojmo. Získala 2. místo za povídku Tajemství knihovny a o rok později Čestné uznání za příběh na téma Můj čas s knihou. Její text s názvem Vánoce za sto let byl otištěn ve Znojemském deníku. Píše, sbírá zkušenosti a jejím snem je napsat vlastní knihu.

Do sbírky Dvacet povídek z Čech, Moravy a Slezska přispěje povídkou Odhodlán přežít.


Kateřina Pospíšilová

Kateřina Pospíšilová (1974) pochází z Podkrkonoší, více než 25 let žije v Praze. Je absolventkou gymnázia v Trutnově a dále oboru učitelství angličtiny na Univerzitě Pardubice. Dlouhodobě působila v oblasti firemní komunikace a jako mluvčí, v současnosti pracuje jako projektová manažerka v IT. V tvůrčím psaní nachází protiváhu ke každodennímu stresu a nepředvídatelnosti dění uvnitř mezinárodních korporací. Svoje literární práce dosud nikde nepublikovala. Její texty vznikají převážně v rámci kurzů kreativního psaní pod vedením úspěšné autorky a novinářky Dany Emingerové. V souladu s aristotelovským tvrzením Jsme tím, co opakovaně děláme; dokonalost tedy není čin, ale zvyk se průběžně pokouší přivést svoji tvorbu na vyšší úroveň.

Do sbírky Dvacet povídek z Čech, Moravy a Slezska přispěje povídkou Škola života.


Ella Schönfelderová

Ella Schönfelderová se narodila v roce 2007 a zatím ještě chodí na základní školu. Mezi její záliby patří gymnastika, čtení knih, poslech hudby a hra na kytaru. Má ráda podzim. V únoru 2021 začla psát na Wattpadu. Za tu dobu zde zveřejnila tři příběhy, z nichž jeden obsadil v kategorii napínavé 36. místo z 201 a současně v kategorii sciencefantasy 14. z 38. V psaní na tomto webu rozhodně hodlá pokračovat.

Do sbírky Dvacet povídek z Čech, Moravy a Slezska přispěje povídkou Námět na román.


Eliška Stočesová

Eliška Stočesová se narodila v červnu 2003 v Příbrami, kde navštěvuje třetím rokem Obchodní akademii. Poté by chtěla pokračovat ve studiu žurnalistiky na Masarykově univerzitě v Brně. Psaní se věnuje od svých 8 let. Její tvorbu tvořily pohádky o zvířátkách a kouzelných vílách. Později začala svá díla postupně zveřejňovat na webu Wattpad. Jedno z nich se zhruba měsíc drželo na prvním místě v kategorii teen fikce. Nejraději píše sci-fi nebo fantasy příběhy. Baví ji vymýšlet si vlastní světy s vlastními pravidly, ale nevadí jí ani romantika nebo temné drama. Jednou by chtěla vydat vlastní knihu.

Mezi její další koníčky patří skauting, vyrábění všeho, co ji jen napadne a v neposlední řadě se věnuje aerobiku. Ráda tráví čas v přírodě se svým psem, projížďkami na kole nebo procházkami.

Do sbírky Dvacet povídek z Čech, Moravy a Slezska“ přispěje povídkou Poslední hodina.


Viktorie Šimoníková

Viktorie Šimoníková se narodila v červnu 2005 v Uherském Hradišti, kde nyní studuje na obchodní akademii obor veřejná správa.

Mezi její koníčky patří kreslení, malování, procházky v přírodě, ale hlavně čtení knih a psaní příběhů. Knihy miluje již od dětství. Když na základní škole napsala svůj první příběh, bylo jí jasné, že tím to rozhodně nekončí. Začala skládat básničky, psát příběhy a pohádky. Před necelými dvěma roky si do mobilu stáhla Wattpad, kde své příběhy poprvé zveřejnila a zveřejňuje doteď.

Její oblíbený citát: Všechny naše sny se mohou stát skutečností, pokud máme odvahu je následovat. – Walt Disney

Do sbírky Dvacet povídek z Čech, Moravy a Slezska přispěje povídkou Světlo dobra.  Těšte se!


P. V.

Autorka s iniciálami P. V. se narodila v roce 2004 a prozatím chce zůstat v anonymitě. Píše pod pseudonymem Amarylis.

Do sbírky Dvacet povídek z Čech, Moravy a Slezska přispěje povídkou Les.


Magdaléna Vodvárková

Magdaléna Vodvárková se narodila 30. října 2001 v Chrudimi. Psaní se věnuje od dětství, dává jí to možnost podělit se o své emoce. Studovala Gymnázium Suverénního řádu maltézských rytířů ve Skutči, za které se s několika texty zúčastnila soutěže Evropa ve škole. Za povídku o Karlu IV. Proklatá manželství získala v této soutěži Čestné uznání. S příběhem o míšence v Číně zvítězila v literární soutěži O pardubický pramínek. Po odchodu z gymnázia přestala soutěžit, ale to jí nebrání dál psát příběhy, do kterých vždy dává co největší kus sebe samé.

Do sbírky Dvacet povídek z Čech, Moravy a Slezska přispěje povídkou Kniha.


Dagmar Zajacová

Dagmar Zajacová se narodila v červenci 1990 v Bruntále, vyrůstala v jedné z okolních vesnic. Po absolvování základní školy vystudovala Všeobecné a sportovní gymnázium v Bruntále a poté speciální pedagogiku v Brně. Nyní pracuje v Plzni v oboru IT. Její první literární pokusy probíhaly v průběhu dospívání a bylo to „psaní do šuplíku“. Během studia psát přestala. K literární tvorbě se vrátila až po studiu.  V roce 2018 obsadila ve své věkové kategorii s povídkou Jeho vlastní vesmír první místo v soutěži Můj Svět, kterou pořádala Městská knihovna Frýdek-Místek. Mezi její další zájmy patří poslech hudby, háčkování, četba převážně sci-fi a též se zajímá o astronomii. Ráda by jednou dokončila vlastní knihu, poté ještě raději i více knih.

Do sbírky Dvacet povídek z Čech, Moravy a Slezska přispěje povídkou Smaragdová noc.


15. 6. 2021

Webové stránky zdarma

Nepřihlášený